Aktuality

Západočeský pohár - hodnocení (16. 4. 2024)

Na Západočeském poháru startovalo 7 Bohemáků. Všichni nastoupili do závodu s nadšením a snahou podat co nejlepší výkon. U některých padaly i osobáky, Bohemáci nechyběli ani na stupních vítězů. Nejcennější kov vybojovala Terka Čermáková a to v disciplínách 200 motýl a 400 kraul. Páťa Boháč se na 200 kraul umístil na skvělém 2.místě a stříbrnou medaili získala i Elen Svobodová na 1500 kraul.
Výsledky menu Závody.
--- Natalie GACEK ---

Dvoje multiutkání juniorů a Stockholm open - hodnocení (9. 4. 2024)

Hned na třech závodech jsme měli o víkendu zastoupení klokanů.
Starší junioři závodili na Multiutkání v Grazu a Natálka Zápotocká si veze bronz a přiblížení k dalšímu limitu na MEJ!
Mladší junioři ve Skopje a svou reprezentační premiéru má za sebou Patrik Boháč. Z Makedonie si veze 3 osobáky a nové zkušenosti.
Nejzkušenější z našich Michl Judickij byl na prestižních závodech ve Švédsku a ze své polohovky si veze pěkný čas a stříbro.
Všem moc gratulujeme!
--- Jan SRB ---

Zimní Mistrovství ČR v DP - hodnocení (7. 4. 2024)

Na startu nedělní mistrovské pětky se nakonec představilo 12 klokanů. Vinou nemocí a generační obměny, byla šance získat medaile pro nové plavce.
Nejvíce se dařilo Tomáši Reissmüllerovi, který půlku závodu byl dokonce na prvním průběžném místě. Vybojoval stříbro mezi muži a zlato mezi staršími dorostenci v novém osobáku. Je vidět, že cílená příprava a plán dovedl ke kýženému výsledku a to limitu na MEJ DP. Perfektní výkon předvedla Josefína Pistulková, která je 2. starší žákyně 2012! Bronz v mladších dorostenkách vybojovala Tereza Čermáková, stejně jako Jakub Štverák a mezi staršími dorostenci Radek Šimsa. Pěkný osobák zaplaval Dan Dolín, Vašek Tichý, Elen Svobodová a za osobák si připsala bramborovou medaili Laura Siebertová. Do cíle doplavali ještě Vojko Štěrba, Kája Weisser a Ondra Šimsa.
Výsledky v menu Závody.
Fotky budou :-)

Jarní cena Prahy - hodnocení (7. 4. 2024)

O víkendu proběhl v Podolí tradiční závod Jarní cena Prahy, který pořádal náš plavecký oddíl Bohemians.
Mladší žáci si vyzkoušeli první závody na dlouhém bazéně a nasbírali nové zkušenosti.
Plavci staršího žactva plavali v osobních rekordech, ale přesto se to neobešlo bez technických chyb a nedostatků, které v tréninku budeme nadále pilovat.
Výkony mladšího dorostu byly i v podobě medailových umístění,,o které se zasloužily děvčata: Karla Škopová, Barča Škopová a Hanča Jurčáková.
Nejvíce bodů získala v disciplíně 50 znak Karla Škopová a byla vyhlášena jako nejlepší mladší dorostenka a hned za ní skončila její sestra Barča ve stejné disciplíně.
Všem zúčastněným plavcům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci.
Příště bychom byli rádi, kdyby se povinných závodů zúčastnili všichni přihlášení plavci.
Poděkování si zaslouží Vašek Tichý a Simon Spusta, kteří na konci závodů pomohli s úklidem. Děkujeme.
Výsledky v menu Závody. Fotky budou. :-)
--- Kateřina HOLUBOVÁ ---

Trénink o velikonocích ST,ODA,G (27. 3. 2024)

Jak jsme avizovali, pátek dopoledne na Vinohradech. V plánu je minimálně 2h trénink. Pokračujeme v pondělí odpoledne v Podolí od 15, podle normálního plánu.

Odešel Vladimír Srb (26. 3. 2024)

Dne 18. 3. v podvečer zemřel Ing. Vladimír Srb v nedožitých 80 letech. Náš otec, dědeček, strýc, známý a předseda TJ Bohemians Praha, čestný předseda Českého svazu plaveckých sportů.
Čest jeho památce.

Finále Mistrovství ČR družstev (I. liga) - hodnocení (24. 3. 2024)

aktualita 2026 Tento víkend proběhlo v budějovickém bazénu Finále MČR družstev.
Oba Bohemácké týmy, které si před měsícem v Podolí vyplavaly postup mezi nejlepších 8 týmů v republice, vyrazily společně vlakem.
Kluci i holky nastoupili do závodu s velikým nadšením a odhodláním poprat se o co nejlepší umístění.
V našlapané konkurenci jsme se vůbec neztráceli a první půlden oba týmy končily na bezvadném 6. místě. Bodové rozdíly byly minimální, takže jsme věděli, že druhý půlden bude velice náročný.
Kluci dokázali šestou příčku udržet. Holky se bohužel propadly na 8. pozici. Na ústecký tým jim chyběly pouhé dva bodíky.
I tak vezeme z Budějovic výborné výsledky. Oba půldny byly zvládnuté výborně a Bohemáci byli jeden suprovej tým. Díky, bylo to fajn.
K zaplavaným časům gratulujeme a kompletní výsledky najdete na webu v menu Závody.
--- Martin BŘENDA ---

Velikonoční závody - hodnocení (24. 3. 2024)

aktualita 2025 V sobotu se v Radlicích konaly Velikonoční závody, kde se představilo 10 závodníků Bohemians. Všichni si vyplavali velké osobní rekordy a ke každému závodu přistupovali zodpovědně. Z holek dosáhly na medailová umístění Laura Siebertová a Julča Hejná.
Závěrečná štafeta 8x50 k mix byla plná nasazení, týmového ducha, kvalitních časů a skončila na skvělém 2. místě.
Moc všem gratulujeme a přejeme hodně sil do dalšího tréninku.
M číslo 81, výsledky v menu Závody. Fotky od Martina Sieberta v menu Foto.
Evidence tréninků v ETD - Yarmill

Plavci (ST, ODA, Gy) jsou povinni vyplňovat Jarmila. Alespoň den zatížení, počet tréninkových jednotek, délku a metráž tréninku. Vyplňuje se [ODKAZ]
Kdo nevyplňuje - nemá nárok na žádné příspěvky na startovné či ubytování (a stravu).